Všichni známe ten pocit, když se ocitneme v trapné situaci. I když na ně často vzpomínáme s úsměvem (někdy i se slzami smíchu), v dané chvíli bychom se nejraději propadli do země. Ať už se jedná o nevhodné přeřeknutí nebo teatrální zakopnutí na rovném povrchu, trapasy nás vždy překvapí v těch nejnevhodnějších situacích.
Co však, když k trapné situaci dojde v prostředí, kde chceme udělat ten nejlepší dojem – na pracovním pohovoru? I když se v těchto momentech snažíme ukázat svoji profesionální stránku, náš vlastní mozek či tělo dokážou občas hrát proti nám.
Dnes jsme si pro vás připravili ty nejlepší trapasy z pracovních pohovorů, o které se podělili uživatelé známých internetových fór. Jako bonus vám také přinášíme několik trapasů z pohovorů, které se staly přímo u nás – protože i v práci jsme jenom lidi. Připomenete si při čtení některý z vlastních trapasů, nebo budete vděční, že jste se do podobné situace nikdy nedostali? Přesvědčte se sami!
Chystáte se na pracovní pohovor? Pokládejte ty správné otázky! Zjistěte, jak se připravit na pohovor tak, abyste nejen zapůsobili, ale také získali všechny klíčové informace o dané pracovní pozici. V tomto článku vám přinášíme nejdůležitější otázky na pohovor, které vám pomohou lépe pochopit očekávání zaměstnavatele, pracovní náplň i firemní kulturu. Přečtěte si spolu s námi, jak díky správným otázkám zvýšit své šance na úspěch.
Chcete udělat skvělý první dojem na pracovním pohovoru? V dnešním článku jsme si pro vás připravili osm praktických tipů, které vám pomohou získat výhodu oproti ostatním kandidátům. Od důkladné přípravy a vhodného výběru oblečení, až po správné načasování a respekt vůči ostatním – s našimi radami zjistíte, jak při pohovoru udělat dobrý dojem při pohovoru levou zadní!
Pracovní pohovory bývají pro všechny kandidáty stresující. O to více, když čelí nevhodným otázkám. Některé běžné otázky z pohovorů vám ale nemusí přinést požadované informace a mohou kandidáty zbytečně uvést do rozpaků. V tomto článku se proto podíváme na příklady nejhorších otázek z pracovních pohovorů a ukážeme vám, jak se jim vyhnout pro efektivnější a příjemnější konverzaci.
Co to znamená, když vás zaměstnanec nebo uchazeč "ghostne" a jak tomu předejít? Ghosting, populární termín v oblasti mezilidských vztahů, se stává běžným i v pracovním prostředí. Tento článek vám přiblíží příčiny a následky ghostingu v pracovním kontextu a nabídne tipy, jak mu úspěšně předcházet.
I když ve výběrovém řízení najdete toho pravého kandidáta, nezapomínejte na ty, kteří o místo projevili zájem. Proč je důležité odpovědět také neúspěšným kandidátům? Tento článek se zaměřuje na důvody, proč je důležité nezapomínat na ty, kteří se nedostali do finále. Od základní slušnosti až po budování dobré reputace firmy, zjistěte, jak udržovat pozitivní vztahy s neúspěšnými kandidáty a proč je to pro vaši organizaci klíčové.
Odmítnutí ze strany zaměstnavatele může působit jako konečné rozhodnutí. Co když v něm ale spatříte příležitost? Možná se ptáte sami sebe, proč byste měli reagovat na e-mail, který vás informuje o rozhodnutí firmy zvolit jiného kandidáta. I když se zdá, že jste nesplnili očekávání, můžete tuto situaci proměnit ve výhodu. V tomto článku se dozvíte, proč je důležité reagovat na odmítnutí, jakým způsobem to udělat a jak tím můžete i nadále udržet pozitivní pracovní kontakt s firmou.
Objevit toho správného kandidáta není vůbec snadným úkolem. Jste zavaleni hromadou životopisů uchazečů s bohatými i méně rozsáhlými zkušenostmi. Pravidelně pořádáte pracovní pohovory ve snaze najít ideálního uchazeče, vaše intuice vám však nepomáhá a máte problém si vybrat. Kde a jak můžete najít vhodného kandidáta? Máte pocit, že jste už zkusili všechno a docházejí vám možnosti? Přečtěte si našich pár tipů a možná zjistíte, že na vás přece jen čekají zatím nevyzkoušené alternativy.
Hledáte si práci už celé měsíce, pořád se ale setkáváte se stejnou odpovědí – upřednostnili jsme vhodnějšího kandidáta. Neustále na sobě pracujete, jste vytrvalí, snažíte se, ale na konci dne se vždy najde někdo lepší. Kde je chyba? Proč vás firmy neustále odmítají? Podívejte se s námi na nejčastější důvody, pro které firmy odmítají uchazeče, a možná získáte lepší představu o tom, čeho se na dalším pohovoru vyvarovat.
Pracovní pohovory bývají pro uchazeče náročné a stresující. Většina uchazečů se chce na pracovní pohovor dobře připravit a udělat co nejlepší dojem. Předem však nemůžete tušit, jaké dotazy si na vás personalista připravil. Nebo snad ano? Ve skutečnosti existují takové otázky, se kterými se setkáte téměř na každém pohovoru. V tomto článku vám představíme několik z nich spolu s malým návodem, jak se na ně připravit.